Дозатор для мила (диспенсер) — пристрій, призначений для порціонної видачі рідини. Це зручне, практичне рішення знижує рівень витрати і надає певного стилю зоні, де стоїть флакон. Є доволі багато моделей, і всі вони можуть мати різну форму, механізм видачі і колір.
Які є види
Всі дозатори для рідкого мила можуть розділятися за такими критеріями: тип наповнюваної рідини, форма подачі, тип ємності і спосіб кріплення.
Перед тим як купити резервуар, визначитеся, яку рідину плануєте в нього наливати. Варіанти можуть бути наступними:
- рідке мило. Найбільш поширений наповнювач. Воно економічне в закупівлі та є досить багато варіантів, так що можна без проблем підібрати з урахуванням своїх переваг і смаків. Краще вибирати гелевидний з рівнем PH менше 10, так як це оптимальний засіб для особистого використання;
- пінне мило. Має більш економічну витрату, так як з флакона виходить готова піна, якою можна мити руки. Багато виробників роблять засоби на основі натуральних екстрактів, тому такий продукт надає доглядову дію на шкіру рук і запобігає появі запалень;
- антисептик. У домашніх умовах рідко поміщають в спеціальний контейнер, а ось в профільних установах — цілком.
Що стосується форми подачі, тут вона може бути автоматичною і механічною. Також є моделі з ліктьовим натиском. При виборі типу потрібно в першу чергу врахувати специфіку приміщення, в якому буде стояти флакон з гігієнічним засобом.
Механічний можна назвати стандартним. Принцип роботи заснований на натисненні. Це означає, що для отримання потрібної кількості рідини потрібно натиснути на кнопку або потягнути невеликий важіль. Купити дозатор для мила такого типу можна в нашому інтернет-магазині всього за кілька кліків. У каталозі представлений великий вибір виробів, так що ви точно підберете щось особливе під свій інтер'єр.
Автоматичний (сенсорний). Має вищу вартість. Це обумовлено наявністю сенсорного датчика для видачі потрібної кількості мила. Він простий у використанні, так як для отримання рідини досить піднести долоню до пристрою. Працюють такі диспенсери як від мережі, так і від батарейок. Також зустрічаються гібридні моделі.
Ліктьовий. Для побутового використання він не підходить, тому в основному такий тип зустрічається в медичних установах, підприємствах, їдальнях і на кухнях деяких ресторанів. У цьому пристрої є спеціальна ручка, на яку варто натискати ліктем для отримання потрібної кількості засобу.
Перед тим як купити дозатор для рідкого мила, вивчіть дозуючий механізм, так як саме від нього залежить, в якій формі буде відбуватися подача рідини (струмінь, спрей, піна).
Типи ємності також можуть бути різними. Зустрічаються диспенсери зі знімними одноразовими картриджами і наливними флаконами, придатними для регулярного використання.
Перший варіант зручний тим, що ви відразу купуєте повний комплект за вельми прийнятну ціну. Мінус — витратні матеріали повинні бути від одного виробника.
Наливні флакони найчастіше зустрічаються в побуті. Ємність можна регулярно поповнювати новою кількістю мила будь-якого бренду. Перед заправкою такого дозатора його потрібно добре вимивати.
За способом кріплення можна виділити:
- настінний. За рахунок шурупів і дюбеля конструкція прикріплюється до стіни, і після того як будуть просвердлені потрібні отвори, диспансер можна встановити. Монтувати краще на висоті 15–20 см від раковини;
- настільний. Має зручну форму для перенесення і встановлюється в будь-якому місці без додаткових деталей і зусиль.
Корпус пристроїв зазвичай виготовляють з ударостійкого пластику, нержавіючої сталі, кераміки або скла.
Як вибрати
Мильні диспенсери, як і будь-які інші складові інтер'єру, повинні підбиратися під переважну колірну гамму і декор. Існує доволі багато дизайнерських рішень, кольорів, форм, так що знайти підходящий не складе труднощів. На сайті компанії представлено багато якісного, красивого товару для будь-якого стилістичного рішення.
При виборі дозатора потрібно врахувати ось що:
- тип приміщення, в якому він буде стояти. Якщо ви плануєте використовувати пристрій на кухні, краще вибирати міцні, надійні матеріали, які не б'ються;
- тип засобу. Від цього залежить, форма подачі рідини;
- тип ємності. Для домашнього використання краще вибирати багаторазовий флакон, так як його можна дозаправити в будь-який момент.
Також важливо визначитися з місцем розміщення пристрою, його об'ємом і формою. Не забувайте стежити за чистотою диспансеру, так як від цього залежить і ваша гігієна. Зазвичай його досить протерти або промити під проточною водою.